Przedszkole Leśne Włóczykij

Drodzy rodzice zapraszamy Was i Wasze dzieci do wspólnego odkrywania świata poprzez codzienne obcowanie z naturą, odkrywanie jej tajemnic, pracę nad pogłębianiem wiary we własne możliwości, nieustanne hartowanie organizmu. Do świata pełnego wędrówek, pokonywania przeszkód i swoich słabości. Świata samodzielności i rozwijania wyobraźni bez elektroniki, kolorowych zabawek i telewizji. Świata pozbawionego nadmiernych bodźców, dającego ukojenie w zieleni drzew. Do świata, gdzie dzieci  uczą się odpowiedzialności za siebie i innych, w pełen empatii sposób. Nie znajdziecie tego nigdzie indziej…

Naszą Kadrę tworzą ludzie z pasją i empatią. Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje. Wędrujemy po lesie już 4 rok opierając się o wytyczne zachodnich przedszkoli leśnych. Posiadamy Certyfikat Polskiego Instytutu Przedszkoli Leśnych. Jesteśmy twórcami programu bezpieczeństwa dla Przedszkoli Leśnych w kraju. Jesteśmy jedynym w kraju przedszkolem leśnym, które pracuje z dzieckiem z niepełnosprawnością ruchową (od 2016 roku jest z nami dziewczynka, która choruje na wrodzoną sztywność stawów). Jesteśmy otwarci na dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Potencjał wrażliwości, które niosą w sobie dzieci z niepełnosprawnością ma szansę rozwinąć się właśnie tutaj, blisko natury. (Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego są zwolnione z opłat).
Dołącz do nas!

Nabór do przedszkola odbywa się poprzez zapisy na listę i listę rezerwową na lata  2020/2021, 2021/2022.

Przyjdź, zobacz, poczuj… Wirtualna rzeczywistość nie pachnie lasem, nie koi nerwów i nie muska stóp mchem!