Kadra

Kim jesteśmy?

Jesteśmy dorosłymi, którym zależało na przywróceniu dzieciństwa w zgodzie z naturą …

Marta Cichowska-Napiórkowska – koordynator projektu Przedszkole leśne Włóczykij

Mama Miłki i Dobrusi,
z wykształcenia magister Turystyki i Rekreacji, Absolwentka Hortiterpii na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,
z zamiłowania społecznik kultury, w latach 2006 – 2018 pracownik Ostrołęckiego Centrum Kultury, Wiceprezes Fundacji Strefa Przetrwania, gdzie odpowiedzialna jest za projekt „W stronę lasu” obejmujący działania fundacji odbywające się w kontakcie z naturą. Na co dzień domowy rehabilitant córeczki z niepełnosprawnością ruchową, a także edukator domowy starszej córki. Pełna niekończących się pomysłów, zakochana w spokoju przyrody.

IMG_2073 (2)
Michał Napiórkowski
Prezes Zarządu Fundacji Strefa Przetrwania. Funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej na stanowisku Dowódca Sekcji. Absolwent Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Posiada kwalifikacje do dowodzenia działaniami Ratowniczo-Gaśniczymi oraz kwalifikacje w dziedzinach Ratownictwa Specjalistycznego.  Instruktor Technik Przetrwania. W Leśnym przedszkolu odpowiedzialny za edukacje z dziedziny bezpieczeństwa dzieci, opiekunów i rodziców. Twórca regulaminu bezpieczeństwa dla przedszkoli leśnych wprowadzany przez Polski Instytut Przedszkoli Leśnych, autorskich projektów z dziedziny edukacji w ratownictwie i technikach przetrwania dla dzieci i dorosłych.
„My dorośli nie mamy prawa straszyć dzieci tak trudnymi tematami jak ratownictwo czy survival, ale możemy poprzez świetną zabawę pokazać jak uciec z płonącego domu, albo jak realnie wzywać pomoc. To jedyna droga, abyśmy zdali ten trudny egzamin. W tych dziedzinach dla nas-rodziców egzaminów poprawkowych nie będzie. One nie istnieją”
Mąż Marty, Tata Miłki i Dobrusi

Wychowawcy:

Katarzyna Zalewska-Domurad – Dyrektor Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Przedszkole Leśne Włóczykij”

UntitledZ wykształcenia pedagog specjalny, a właściwie poszukujący. Współpracowała ze ,,Stowarzyszeniem rodziców i opiekunów osób z zespołem Downa Bardziej kochani’’. Zdobywała doświadczenie zawodowe prowadząc zajęcia dla maluchów z zespołem Downa oraz w Szkole Podstawowej ,,Chocimska’’. Niezmiennie szuka inspiracji w alternatywnym kształceniu, Porozumieniu Bez Przemocy. Wierzy w to, że dzieci uczą się od dorosłych, tak i dorośli mogą i powinni uczyć się od dzieci. Miłośniczka rękodzieła. Prywatnie szczęśliwa żona swojego męża i mama Jagody i Jaśminy.

Iwona Kulis – pedagog

Współpracują z nami:

Sławomir Walczuk 10177384_298493107003720_3401689065960823793_n

hipoterapeuta z wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i końmi. Prowadzi Ośrodek Hodowli Koników Polskich i Hipoterapii w Laskowcu. Wychowawca w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Laskowcu. Autor programu – lekcje w lesie oparte na demonstracji i kontakcie ze zwierzętami!

Jednostką prowadzącą Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Przedszkole Leśne Włóczykij” w Ostrołęce jest Fundacja Strefa Przetrwania. Fundacja została powołana przez Martę i Michała Napiórkowskich . Jej głównym celem jest cel charytatywny, realizacja potrzeb społecznych oraz edukacja z zakresu ratownictwa i survivalu w celu ochrony zdrowia i życia, a także wspieranie alternatywnych metod edukacji.

Jedno przemyślenie nt. „Kadra”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.